Arıza Durumlarında 7 Gün / 24 Saat Sizlere Acil Müdahale Hizmeti Veriyoruz.

Yetpa Ticaret Merkezi
Istanbul / Ataşehir

0850 532 0335
[email protected]

Saatler: 9.00 - 19.00
0850 532 0335

Asansor Bakım Yonetmeliği

Asansör Yönetmeliği bakım ile ilgili maddeler ve kurallar

Asansör Bakım Yönetmeliği

BAKIM

Madde 24
a) Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğunu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır.

Asansör firması dışındaki bakımcı firmalar kendi bünyelerinde Elektrik-Elektronik ve Makina Mühendisi çalıştıracak ve aşağıdaki belgeleri almış olacaklardır. 
1 -Sanayi ve Ticaret Bakanlığından veya Bakanlığın yetkili kıldığı merciden Asansör Bakım Firması Belgesi 
2-Çalıştırdıkları mühendisler için kendi firmaları adına çıkartılmış "Serbest Mühendislik ve Müşavirlik Belgesi" ile "Büro Tescil Belgesi" 
b) Bakımı yapılan asansörlerde orijinal yedek parça kullanılacaktır. Orijinal yedek parçalar stokta yeterli miktarda bulundurularak. bakımcı firmaların bu konudaki talepleri asansörü tesis eden asansör firması tarafından mutlaka karşılanacaktır. 
c) Asansör firması veya bakımcı firma sözleşme yaptığı yıl içindeki asansöre bakım yapma periyodunu belirtecektir. 
d) Garanti dışındaki bakım sürecince arızaların giderilmesinin parça değiştirilmemesi halinde ücretsiz olduğu, parça değiştirilmesi gerektiğinde parçanın işçiliği ile birlikte ücrete tabi olacağı belirtilecektir. 
e) Asansör firması veya bakımcı firma arıza ihbarına müdahale süresini belirtecektir.

image  • Benzer konular
  • Daha Fazla bilgiye mi ihtiyacınız var ?

    İLETİŞİM